عکاسی معماری چیست؟

عکاسی معماری زمینه‌ ای در رشته عکاسی است که در آن هنرمندان از آثار معماری و بناها عکاسی می‌کنند. این حوزه چند سالی است که در بین شرکت‌ ها یا دفاتر معماری، جنبه تبلیغاتی به خود گرفته و با عکاسی معماری تبلیغاتی شناخته می‌شود. در عکاسی معماری تبلیغاتی، عکاسان حرفه‌ ای از بناها و ساختمان‌ های ساخته شده توسط شرکت‌ مورد نظر عکاسی می‌کنند. هدف از این نوع عکاسی تبلیغات شرکت و بازاریابی برای آن‌ هاست.

عکاسی اداری چیست؟

عکاسی محیط اداری یکی از زیر شاخه‌ های عکاسی معماری است. عکاس در این نوع عکاسی باید بزرگی فضا را در کنار یکپارچگی و نظم آن نشان دهد. تصور مخاطبان از هر شرکت تا حد بسیار زیادی بستگی به عکس‌های آن شرکت دارد. مشتریان از طریق عکس‌ها می‌ توانند با نحوه کار شما آشنا شوند. همچنین، عکس‌ها می‌ توانند قدرت و عظمت اداره یا شرکت شما را نمایان سازند.

عکاسی تجاری
میز معاونت دنیته سری K
میز کارمندی دنیته سری K

نکات عکاسی دکوراسیون داخلی

عکاس دکوراسیون داخلی باید فضا را طوری جلوه دهد تا بیننده خود را در آن فضا احساس کند. برای تولید عکس‌ های باکیفیتی که جذاب نیز هستند، نکاتی در ارتباط با تجهیزات عکاسی، تکنیک عکاسی و دکوراسیون فضا وجود دارد که بهتر است آن‌ ها را رعایت کنید. در ادامه تعدادی از این نکات توضیح داده می‌شوند.

در اولین قدم، یکبار تمام فضا را بسنجید

پیدا کردن بهترین زاویه برای عکس‌برداری، اولین نکته برای عکاسی دکوراسیون داخلی است. زاویه‌ ای را پیدا کنید که نقاط قوت بیشتر و نقاط ضعف کمتری را به نمایش بگذارد. سعی کنید شلوغی‌ ها را از کادر حذف کرده و با استفاده از وسایلی مانند کتاب یا گلدان کوچک حس آرامش را به فضا اضافه کنید.

از دوربین و لنز مناسب استفاده کنید

برای عکاسی دکوراسیون داخلی باید از لنزهای واید استفاده کرد. اما همان‌ طور که می‌دانید این نوع لنزها تصاویر را با پرسپکتیو ثبت می‌کنند. پرسپکتیو در عکاسی معماری اغلب یک مشکل به‌ حساب می‌آید. لنزهای تخصصی به نام تیلت شیفت این مشکل را حل کرده‌اند. اگرچه لنزهای تیلت شیفت قیمت نسبتاً بالایی دارند، اما بهترین نوع لنزها برای عکاسی معماری هستند. اگر از لنزهای واید معمولی استفاده می‌ کنید، در پروسه ادیت عکس می‌‌ توانید پرسپکتیو را اصلاح کنید.

از نور طبیعی بیشترین بهره را ببرید

نور طبیعی بیشترین تأثیر مثبت را در تصاویر دارد. بهتر است زمان عکاسی را طوری انتخاب کنید که نور به طور کامل به داخل فضا بتابد. معمولاً نور آفتاب صبحگاهی قبل از ظهر یا هنگام غروب برای عکاسی مناسب است. پس نورهای مصنوعی را خاموش کنید و پرده‌ها را بکشید.
در صورت کمبود نور طبیعی از فلاش استفاده کنید.
اگر شرایط عکاسی به‌ گونه‌ ای است که نور طبیعی کافی وجود ندارد (حال چه به‌ خاطر زمان عکاسی باشد چه به‌ خاطر نور گیرهای نامناسب) باید خودتان نور لازم عکس را تدارک ببینید. فلاش‌ های اکسترنال دوربین و فلاش‌ های استودیویی هر دو مناسب هستند. برای استفاده از فلاش، بهتر است نور آن را روی یک دیوار یا یک سقف نزدیک به دوربین بیندازید، در این حالت آن دیوار طوری عمل می‌کند که نور در داخل فضا پخش شود. اگر نور روی آینه یا سطح صیقلی بازتاب داشت، می‌ توانید در پروسه ادیت آن را اصلاح کنید.

دوربین را در یک سطح با سوژه قرار دهید

در عکاسی دکوراسیون داخلی حتماً دوربین باید هم‌ سطح سوژه‌ای باشد که قصد دارید از آن عکاسی کنید. همچنین دقت کنید که فوکوس تصویر روی سوژه مورد نظر باشد. اگر دوربین در زاویه نامناسبی قرار داشته باشد، باعث می‌شود خطوط عمودی با کف زاویه ۹۰ درجه تشکیل ندهند، در این صورت تصاویر بدست آمده حتی قابلیت اصلاح را ندارند.

پکیج عکاسی اداری
اکونومی
9 میلیون تومن
5 فریم عکس 3*4 در محیط
2 فریم عکس 3*4 زاویه بسته
ویدیو کوتاه 30 ثانیه ای
امکان عکاسی در قالب اینستاگرام
طراحی کامل محیط اداری
ویژه
از 4 میلیون تومان
تا 50 متر مربع، 4 میلیون تومان
50 - 100 متر مربع، 7 میلیون تومان
100 - 150 متر مربع، 10 میلیون تومان
150 - 200 متر مربع، 15 میلیون تومان
پکیج عکاسی دیجیتال
تبلیغاتی
10 میلیون تومان
10 فریم عکس تبلیغاتی
صحنه سازی و ساخت پیش زمینه ساده
ارائه سناریو مرتبط بدون مدل انسانی
* ویژه کالاهای کوچک تا متوسط

تعرفه و هزینه عکاسی اداری

تعرفه و هزینه عکاسی اداری مانند سایر حوزه‌ های عکاسی بر پایه عوامل زیر هستند:

• مهارت عکاس

مهم‌ ترین عامل تأثیرگذار در عکاسی اداری ، مهارت عکاسی است که انتخاب می‌کنید. خوب است بدانید عکاسی فقط در ارتباط با ثبت عکس و تصویر نیست، بلکه جزئیات ریز و درشتی مانند نورپردازی، خلاقیت، پیدا کردن بهترین زاویه و دیگر مواردی بوده که هرکسی به آن توجه نمی‌ کند، ولی عکاس در تنظیم و مدیریت آن‌ ها حرفه‌ ای است. این موضوع در هر یک از شات‌ ها توجه را جلب می‌کند و اگر رعایت نشوند، حس رضایت کافی از عکس را به بیننده القا نمی‌کند.

• مدت‌ زمان عکاسی

یکی دیگر از عوامل مهم در عکاسی اداری ، مدت زمانی است که پروژه عکاسی به طول می‌ انجامد. این موضوع بر روی هزینه عکاسی و همچنین کیفیت کار اثر می‌ گذارد. به طور معمول قبل از انجام پروژه ساعت شروع کار بین عکاس و کارفرما تعیین می‌ شود تا ضمن استفاده از بهترین نور، تصاویر باکیفیتی ثبت شوند.

• تعداد شات

تعداد شات‌ های گرفته‌ شده یا همان تعداد فریم‌ های درخواستی کارفرما یکی دیگر از عوامل مؤثر در محاسبه قیمت عکاسی اداری است. تعرفه تعداد هر یک شات دوربین معمولاً از جانب عکاس و مجموعه عکس‌ برداری مشخص می‌شود و بر اساس آن، هزینه پروژه محاسبه می‌ شود.

• تجهیزات عکاسی

تجهیزات عکس از نکات مهم در عکاسی است که باعث بالا رفتن کیفیت تصاویر می‌شود. این تجهیزات می‌ توانند نوع دوربین، نوع لنزهای تقویتی، فلاش‌ های نور و موارد دیگر باشند که بر نتیجه کار تأثیر بسزایی دارند؛ بنابراین نوع تجهیزات تیم عکاسی نیز بر قیمت نهایی انجام پروژه تأثیر گذار است.
با توجه‌ به موارد بررسی شده در تعیین قیمت عکاسی اداری ، می‌ توان به این نتیجه رسید که تعرفه عکاسی اداری با توجه‌ به تیم عکاسی متغیر است.

عکاسی صنعتی
عکاسی صنعتی

عکاسی اداری ارزان و فوری

استودیو های عکاسی مختلف خدمات عکاسی از محیط‌ های خانگی، تجاری و اداری را انجام می‌ دهند. ما در استودیو عکاسی سولان دیزاین با قیمتی ارزان‌ تر و مناسب‌ تر نسبت به سایر تیم‌ ها، پروژه را در کمترین مدت تحویل می دهیم. 

کیفیت کار استودیو عکاسی سولان دیزاین، کمتر از کیفیت کار استودیو های دیگر نیست و کارفرمایان می‌ توانند با خیالی آسوده پروژه عکاسی خود را به مجموعه ما بسپارند.

مزیت عکاسی از پروژه‌ های طراحی داخلی چیست؟

یکی از راه‌ های پرزنت کردن معماری داخلی و طراحی داخلی فضاها، عکس‌ ها هستند. به کمک عکاسی و تصاویر می‌ توان حال و هوای فضای مورد نظر و جزئيات طراحی داخلی را به مخاطب نشان داد. همچنین از طریق عکس‌ ها می‌ توان به تبلیغات فضا و طراحی پرداخت و نظر مشتریان را جلب کرد. تصاویر می‌ توانند از طراحی داخلی در یک منطقه ثبت شده و به مخاطب دیگری در منطقه دیگر ارائه و نشان داده شود؛ بنابراین از طریق تصاویر می‌ توان دسترسی به معماری، طراحی داخلی و جزئیات طراحی را مهیا نمود.

عکاسی معماری از نمای داخلی

شاید فکر کنید عکاسی معماری تنها عکاسی از نمای خارجی یک ساختمان است. اما باید بگوییم عکاسی معماری از نمای داخلی در میان شرکت‌ ها بسیار پرطرفدار و برای عکاسان بسیار جذاب‌ تر است. عکاسی از نمای داخلی می‌ تواند با استفاده از نور خورشید (که از پنجره‌ ها به درون می‌ تابد) یا با کمک نور مصنوعی در داخل فضا باشد.
در این نوع عکاسی معماری ، اشیاء باید طوری در ارتباط با یکدیگر تنظیم شوند که حس و حال آن مکان را به‌ خوبی به بیننده برساند. همچنین زاویه و مقدار تابش نور نیز در رساندن اتمسفر محیط تأثیر بسزایی دارد. از طرف دیگر فضا ممکن است ضعف‌ هایی داشته باشد که عکاس باید این ضعف‌ ها را با جا به‌ جا کردن مبلمان و اشیاء بپوشاند.

عکاسی تجاری | عکاسی از مغازه

در عکاسی تجاری و به‌ خصوص عکاسی از مغازه، جنبه هنری عکس‌ ها از اهمیتی کمتری برخوردار بوده و بیشترین توجه بر روی تبلیغات محصول و یا فضای داخلی مغازه است. در این نوع عکاسی کیفیت عکس‌ ها بسیار مهم بوده و زیرا هر عکس نشان‌ دهنده ویژگی‌ های مغازه یا محصول است؛ بنابراین اهمیت ماهر بودن عکاس در عکاسی تجاری مشخص می‌ شود.

استودیو عکاسی معماری داخلی چیست؟

استودیو عکاسی معماری داخلی متشکل از تیمی است که فرایند عکاسی را از عکس‌ برداری تا ادیت و تحویل عکس‌ ها به کارفرما بر عهده می‌ گیرند. علاوه بر این، این استودیو دارای تمامی تجهیزات مورد نیاز عکاسی از معماری داخلی شامل فلاشرهای عکاسی است که در پروژه‌ های مختلف و در مکان‌ های مختلف به کار گرفته می‌ شود.

گروهی از مشتریان ما در آتلیه سولان

تماس با آتلیه سولان

 

شنبه الی پنج شنبه  9 الی 17 

09124573398

ایمیل:

Solandesignstudio@gmail.com

عکاسی محیط اداری