نمایش دادن همه 5 نتیجه

پرده پانچ

639,000 تومان
کاربرد: اداری و مسکونی سبک: مدرن و نئوکلاسیک قابلیت سفارش ویژه رنگ: دارد جنس: پارچه ای _ مخملی _ ساتن

پرده کرکره فلزی

685,000 تومان
کاربرد: اداری و مسکونی سبک: مدرن و نئوکلاسیک قابلیت سفارش ویژه رنگ: دارد جنس: آلومینیوم

پرده کرکره چوبی

480,000 تومان850,000 تومان
کاربرد: اداری و مسکونی سبک: مدرن و نئوکلاسیک قابلیت سفارش ویژه رنگ: دارد جنس: طرح چوب و چوب طبیعی

پرده شید ساده

387,000 تومان575,000 تومان
کاربرد: اداری و مسکونی سبک: مدرن و نئوکلاسیک قابلیت سفارش ویژه رنگ: دارد جنس: پارچه با تراکم متفاوت

پرده زبرا

450,000 تومان750,000 تومان
کاربرد: اداری و مسکونی سبک: مدرن و نئوکلاسیک قابلیت سفارش ویژه رنگ: دارد جنس: پارچه و تور، بافت اسکرین، مخمل

سوالات متداول

کرکره اداری چیست؟

کرکره اداری در دو نوع عمودی و افقی قابل سفارش است که شامل مسیرهایی فلزی، چوبی و یا پارچه ای می باشد که دارای تنوع رنگی بالایی هستند. این نوع پرده از گذشته تا به امروز از محبوب ترین نوع پرده های اداری و خانگی به شمار می آیند که علت این مسئله، امکان شست و شوی آسان آن هاست.

کرکره چوبی مناسب محیط اداری است؟

با توجه به ظاهر زیبای کرکره های افقی چوبی، اگر حجم ورودی نور بالا باشد و کنترل دید از اهمیت بالایی برخوردار باشد، می توان از انواع رنگ های پرده کرکره چوبی استفاده نمود که به محیط شرکت حال و هوای روستیک می بخشد.

ارزان ترین پرده اداری کدام است؟

پرده شید ساده معمولاٌ در دو رنگ طوسی و سفید بالاترین حجم سفارش و فروش را خواهند داشت. پرده شید کتان در چند رنگ ویژه به دلیل افزایش حجم فروش و وجود پارچه های ایرانی با کیفیت، کمترین قیمت را در میان پرده های اداری را دارند.

پرده اداری چیست؟

هر نوع پرده ای که ساده باشد و استفاده آسانی داشته باشد می تواند در ادارات استفاده شود؛ بنابر این یک مورد خاص تحت عنوان پرده اداری وجود ندارد. همانند پرده شید ، پرده زبرا ، پرده سیلوئیت ، کرکره فلزی ، کرکره چوبی و ….
در فضاهای کاری عموماً کاربری پرده کنترل دید و نور است و کمتر جنبه تزیین و زیبایی دارد، پس بسیار دور از منطق است که پرده حریر چین دار یا دکوری والان دار در ادارات استفاده کنیم.
نکته مهم دیگر نظافت آسان پرده می باشد، چرا که تجربه ثابت کرده اگر راهی ساده برای تمیز کردن پرده در ادارات وجود نداشته باشد، احتمال اینکه به طور کل نظافت را فراموش کرده و بعد از مدتی پرده را تعویض کنند، وجود دارد و این اتلاف هزینه در پی دارد.
از طرفی باید روش استفاده از پرده ساده باشد، در غیر این صورت از آنجاییکه محیط چند کاربره می باشد احتمال ایجاد مشکل در مکانیزم پرده بالا می رود.

انواع پرده اداری

از انواع پرده اداری می توان به انواع شید (ساده، اسکرین، چاپی و بلک اوت) ، زبرا و انواع کرکره اشاره کرد.

شید کتان یا شید ساده

مدل شید متشکل از پارچه ی یکپارچه ای است که در فریم خود رول می شود و به طور کامل پنجره را می پوشاند. تراکم شیدها متفاوت می باشد و می توان با توجه به فضا یا سلیقه انتخاب های متفاوتی داشت. این نکته شید را به یکی از محبوب ترین پرده های اداری تبدیل کرده است.

شید اسکرین

در شید اسکرین انسجام تار و پود پارچه کمتر است و منافذی روی پارچه وجود دارد؛ به همین دلیل این مدل پرده دید را کور نمی کند در حالی که اشعه های مستقیم و شدید خورشید را محدود می کند. اگر واحد شما ویوی مناسبی دارد، شید اسکرین بهترین انتخاب برای شماست.

شید بلک اوت

شید بلک اوت نمونه شیدی است که دید و‌ نور را به طور کامل می بندد و بیشتر مناسب فضاهایی است که در آن مانیتور قرار دارد و از بین بردن انعکاس نور برای ما اهمیت دارد.

پرده زبرا اداری

پارچه مدل زبرا از دو بخش تشکیل شده است: پارچه ای شبیه شید و یک قسمت توری پرده زبرا کارایی بیشتری نسبت به شید دارد. می توانیم میزان ورود نور را تنظیم کنیم، به طور کامل باز یا بسته نگه داریم.
مکانیزم این پرده به گونه ای است که با حرکت رول، راه های پارچه و تور روی هم قرار می گیرند و به این ترتیب به نور و دید مد نظر خواهیم رسید.

کرکره اداری

پرده کرکره از قطعات باریک فلزی یا چوبی تشکیل می شود که از اتصال این قطعات صفحه ای تحت عنوان پرده به وجود می آید. کرکره قابلیت ایجاد سایه روشن دارد و همچنین می توان آن را به طور کامل بالا برد.

لوردراپه اداری چیست؟

لوردراپه همان کرکره عمودی است. مکانیزم آن به جای حرکت به سمت بالا و پایین به چپ و راست می باشد. لوردراپه هم مانند کرکره افقی قابلیت ایجاد سایه روشن دارد و یکی از مواردی است که در ادارات استفاده می شود.
پارچه لوردراپه هم مانند سایر مدل ها می تواند طرح دار باشد، اما پارچه لوردراپه اداری عموماً ساده است.

کدام مدل پرده اداری مناسب فضای من است؟

انتخاب تا حدودی وابسته به سلیقه و سبک دکوراسیون فضا دارد اما در ذیل به برخی نکات اشاره خواهیم کرد:
پرده زبرا به سبب قیمت بالاتری که نسبت به شید دارد، عموماً برای کل فضا استفاده نمی شود و در یک یا دو‌ اتاق خاص نصب می شود.
در میان شیدها، شید اسکرین به خاطر وجود دید طرفداران خاص خودش را دارد.
شیدهای بلک اوت بخاطر کاربری خاص در بعضی فضاها نصب می شوند.

رنگ مناسب پرده اداری

این روزها در اکثر ادارات عموماً از رنگ های خنثی استفاده می شود، بنابراین مناسب ترین رنگ برای این فضاها، رنگ هایی مانند؛ سفید، طوسی، کرم و یا قهوه ای می باشد.

علت غالب بودن رنگ خنثی در محیط های کاری این است که تا حد امکان از پرت شدن حواس افراد جلوگیری شود.
در فضای استراحت یا غذاخوری بر خلاف سایر فضاها رنگ به محیط بر می گردد تا انرژی از دست رفته افراد بازیابی شود. در این فضاها می توان با توجه به پالت رنگی محیط، رنگ مناسب برای پرده را انتخاب نمود.

نحوه اندازه گیری ابعاد پرده شید اداری

در حالت کلی دو نوع پنجره وجود دارد:

  • پنجره های قاب دار که نسبت به دیوار داخلی عمق دارند
  • پنجره های بدون قاب که هم سطح دیوار هستند

برای مورد اول تکلیف مشخص است، عرض و ارتفاع داخل قاب اندازه گیری می شود.

برای پنجره های بدون قاب باید ابعاد پنجره را اندازه گیری کرده و به آن حدود 5 الی 10 سانتیمتر برای همپوشانی کامل پنجره و پرده اضافه نمود.
در هر صورت برای جلو گیری از خطا بهتر است از متخصص کمک بگیرید چرا که هرگونه اشتباهی در اندازه گیری موجب اتلاف وقت و هزینه خواهد شد.

هنگام خرید پرده اداری به چه نکاتی باید دقت نمود؟

همانطور که گفته شد پرده شید به جهت کنترل نور و دید روی پنجره نصب می شود، پس یکی از مهم ترین نکات توجه به میزان نور گیری واحد در طول روز (نه فقط هنگام ظهر) می باشد.

تراکم پارچه شید ها و به تبع آن میزان ورود نور به داخل متفاوت است. در صورت آگاهی از نور ورودی پنجره می توان مناسب ترین ضخامت را انتخاب نمود.
یکی دیگر از موارد توجه به رنگ است چراکه یکی از آیتم های تاثیر گذار، پالت رنگی فضاست که رنگ پرده را تعیین می کند.

آیتم مهم بعدی همان میزان نورگیری فضاست که اگر کم باشد استفاده از رنگ های روشن برای شید پیشنهاد می شود و تنها اگر در حد مطلوب و یا بیشتر باشد می توان از رنگ های تیره استفاده نمود.

نحوه محاسبه قیمت پرده اداری

در صورت داشتن ابعاد پرده محاسبه قیمت آن ساده است. در بالا روش اندازه گیری توضیح داده شد. همه ی پرده ها قیمت متر مربع مشخصی دارند، می توانید با محاسبه مساحت پنجره خود هزینه را محاسبه کنید.

با توجه به تنوع بالای پرده اداری شید از جهت تراکم و طرح، با همکاران پشتیبانی ما در تماس باشید:

09124573398 واحد مشاوره استودیو سولان

به جز قیمت پرده ، هزینه ای هم برای نصب و اتصالات مربوطه پرداخت می شود که به هنگام محاسبه قیمت در پیش فاکتور لحاظ خواهد شد.

پرفروش ترین پرده اداری کدام است؟

شیدها به خاطر تنوعی که در تراکم (برای کنترل نور) و رنگ (برای ست شدن با محیط) دارند، پر فروش ترین پرده اداری می باشند.

پرده شید ساده بهتر است یا پرده زبرا ؟

در مقایسه این دو مورد به بررسی قیمت و کاربرد آن ها می پردازیم؛
همانطور که می دانیم پرده زبرا از دو‌ مدل پارچه تشکیل شده که به صورت دوبل در فریم قرار می گیرند؛ از این رو قیمت زبرا نسبت به شید ساده بالاتر می باشد.
از طرفی پرده زبرا به خاطر مکانیزمی که دارد قابلیت تنظیم نور به ما می دهد، در حالی که پرده شید قابلیت تنظیم ندارد و یا کامل باز است یا کامل بسته.
این که کدام مدل نسبت به دیگری برتری دارد وابسته به بودجه و کاربری فضا می باشد.

کرکره اداری بهتر است یا شید اداری؟

مزیت کرکره نسبت به شید قابلیت ایجاد سایه روشن آن است. تفاوت دیگر آن ها در ضخامتشان است. عمق فریم شید حدود ۶-۷ سانتیمتر است در حالی که عمق کرکره می تواند حدود ۲ سانتیمتر باشد. برای پروژه هایی که روی سقف محدودیت فضا داریم کرکره مناسب تر از شید است.
در حالت کلی انتخاب باید با توجه به ویژگی های فضا باشد و نمی توان هیچ مدلی را نسبت به دیگری برتری داد.