میز پذیرش کد R013

کاربرد: اداری سبک: مدرن قابلیت سفارش ویژه ابعاد: دارد طول: 160 الی 200 سانتی متر عمق: 70 – 80 سانتی متر ارتفاع: 77 سانتی متر رنگ های قابل سفارش برای کالا: بلوطی تیره, بلوطی روشن, سفید, مشکی, طوسی استایلیش, کرم , طرح بتن , آبی, سبز, قرمز و طرح سنگ.

میز پذیرش کد R012

کاربرد: اداری سبک: مدرن قابلیت سفارش ویژه ابعاد: دارد طول: 120 الی 200 سانتی متر عمق: 70 – 80 سانتی متر ارتفاع: 77 سانتی متر رنگ های قابل سفارش برای کالا: بلوطی تیره, بلوطی روشن, سفید, مشکی, طوسی استایلیش, کرم , طرح بتن , آبی, سبز, قرمز و طرح سنگ.

میز پذیرش کد R011

کاربرد: اداری سبک: مدرن قابلیت سفارش ویژه ابعاد: دارد طول: 120 الی 240 سانتی متر عمق: 70 – 80 سانتی متر ارتفاع: 77 سانتی متر رنگ های قابل سفارش برای کالا: بلوطی تیره, بلوطی روشن, سفید, مشکی, طوسی استایلیش, کرم , طرح بتن , آبی, سبز, قرمز و طرح سنگ.

میز پذیرش کد R010

کاربرد: اداری سبک: مدرن قابلیت سفارش ویژه ابعاد: دارد طول: 180 – 200 – 220 – 240 سانتی متر عمق: 70 – 80 سانتی متر ارتفاع: 77 سانتی متر رنگ های قابل سفارش برای کالا: بلوطی تیره, بلوطی روشن, سفید, مشکی, طوسی استایلیش, کرم , طرح بتن , آبی, سبز, قرمز و طرح سنگ.

میز پذیرش کد R09

کاربرد: اداری سبک: مدرن قابلیت سفارش ویژه ابعاد: دارد طول: 160 – 180 – 200 – 220 – 240 سانتی متر عمق: 70 – 80 سانتی متر ارتفاع: 77 سانتی متر رنگ های قابل سفارش برای کالا: بلوطی تیره, بلوطی روشن, سفید, مشکی, طوسی استایلیش, کرم , طرح بتن , آبی, سبز, قرمز و طرح سنگ.

میز پذیرش کد R08

کاربرد: اداری سبک: مدرن قابلیت سفارش ویژه ابعاد: دارد طول: 140 – 160 – 180 – 200 سانتی متر عمق: 70 – 80 سانتی متر ارتفاع: 77 سانتی متر رنگ های قابل سفارش برای کالا: بلوطی تیره, بلوطی روشن, سفید, مشکی, طوسی استایلیش, کرم , طرح بتن , آبی, سبز, قرمز و طرح سنگ.

سوالات متداول

میز پذیرش اداری چیست؟

در طراحی دکوراسیون داخلی اداره ها یکی از بخش های حائز اهمیت طراحی بخش پذیرش ( میز پذیرش ) برای ارتباط بهتر با مراجعه کنندگان و ارائه خدمات است.

جنس میز رسپشن از چیست؟

به طور معمول جنس میزهای رسپشن از ام دی اف است. گاهی نیز در طراحی و تولید آن ها از چوب خام استفاده می شود که مانند دیوار بتونه شده و با رنگ روکشی پلی اورتان رنگ می شود. جنس میزها با توجه به نوع نیاز و سلیقه ی کارفرما می تواند از فلز، چوب طبیعی، شیشه، چوب و رزین و ... نیز باشند.

آِیا امکان ساخت میز پذیرش سفارشی وجود دارد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت، بله. این امکان برای شما مشتریان و طراحان داخلی عزیز وجود دارد که نیازمند برسی جزئیات و کسب اطلاعات بیشتر است. جهت دریافت کاتالوگ و اطلاعات تکمیلی، با کارشناسان طراحی ما در تماس باشید: 09124573398 مشاوره و راهنمایی خرید

معرفی نمونه های میز پذیرش ، کانتر اداری ، میز رسپشن ، میز پذیرش ، کانتر آزمایشگاه ، میز یا کانتر منشی

ویژگی های میز پذیرش مدرن اداری

برای طراحی و انتخاب میز پذیرش بهتر است به ویژگی های ذیل توجه کنید؛

 1. رنگ بندی متناسب با محیط اداری موجود
 2. المان های استفاده شده در میز جهت تسهیل روند کار (مانند؛ پریز توکار و …)
 3. نوع نور پردازی محیط در بخش میز رسپشن (تاکیدی، خطی، صفحه ای و …)
 4. محفوظ بودن و حفظ حریم شخصی ( ترجیحاً بهتر است میز لبه دار باشد)
 5. امکانات تعبیه شده برای تسهیل سیم کشی داخلی
 6. داشتن فضا و ابعاد مناسب با محیط و نفرات
 7. طراحی اختصاصی (در موارد لازم)

انوع کانترهای اداری

از انواع میز پذیرش می توان به مدل های چوبی، ال شکل ، کانتر سالنی، کانتر های کوچک ، کانتر مخصوص فضای تفریحی ، میز پذیرش بانکی ، کانتر های مطب پزشکی و کلینیکی، میزهای مخصوص فضای اداری و کانتر نمایشگاهی اشاره کرد.

میز پذیرش یا کانتر پذیرش باید به گونه ایی باشد تا راحتی و حریم منشی را فراهم سازد و مراجعه کنندگان نیز هنگام ایستادن و برقراری ارتباط با فرد حاضر در قسمت پذیرش، احساس راحتی و امنیت داشته باشند.

مدل پیشخوان اداری | مدل کانتر اداری

همانطور که پیش تر اشاره کردیم میز اداری یکی از مهم ترین اجزا در طراحی دکوراسیون اداری می باشد.
از انواع پیشخوان اداری می توان به نمونه های زیر اشاره کرد؛

 • میز منشی در ابعاد کوچک
 • میز منشی شیک
 • کانتر منشی مدرن
 • کانتر منشی دو نفره
 • میز منشی کلاسیک

میز رسپشن یا کانتر مختص اداره ها و شرکت ها نیست، لذا در مجموعه سولان طراحان مبلمان اداری برای هر یک از کسب و کارها طرح های مخصوص به آن حوزه را ارائه کرده اند که برخی از این طرح ها عبارتند از؛

 • پیشخوان مغازه _ کانتر فروشنده
 • میز پیشخوان بوتیک
 • پیشخوان فست فود _ کانتر فست فود
 • پیشخوان بانکی _ میز پارتیشن بانکی
 • میز پذیرش آزمایشگاه
 • کانتر پذیرش درمانگاه _ میز پذیرش کلینیک

راهنمای خرید کانتر اداری مدرن

برای خرید میز یا همان کانتر اداری باید به نکاتی همانند؛ کیفیت ام دی اف های بکاربرده شده ، وجود امکان دمونتاژ و نصب مجدد کانتر، هزینه حمل و نصب، خدمات پس از فروش بابت جابه جایی و باز و بست در آینده، امکان ترمیم قطعات موجود در آینده، وجود گارانتی و تضمین کیفیت کالا، امکان حالت نصب یا چاپ لوگو روی کالا توجه نمود.

میز پذیرش منشی مطب | کانتر منشی مطب چیست؟

میز رسپشن به معنای یک جایگاه دعوت کننده برای مراجعه کردن ارباب رجوع در مطب ها و کلینیک های درمانی است. کانتر منشی می تواند متناسب با ابعاد محیط طراحی و اجرا شود که این مسئله به ویژگی های مطب و سلیقه کارفرما بستگی دارد.

راهنمای خرید میز پذیرش منشی مطب | کانتر منشی مطب دندان پزشکی

میز منشی مطب ، مطابق با استانداردهای طراحی و دکوراسیون اداری مطب و ساختمان پزشکان ابعاد استانداردی دارد که معمولاً بین 180 تا 200 سانتی متر است. کانتر منشی می بایست دارای فضای مناسب برای مانیتور و همچنین برگه های یادداشت باشد و از جهت ساختاری به گونه ای طراحی شود که حریم فرد پشت کانتر قابل کنترل باشد.

میز پذیرش بانک | کانتر پذیرش بانک چیست؟

میز پذیرش بانک در واقع تعریفش در خود عبارت نمایان است. این میز می بایست مطابق با اصول ارگونومی طراحی شود و هم از لحاظ امنیتی و حفاظتی باید ملاحظات درخواستی مدیران بانک و نیروی انتظامی در آن دیده شود. در کنار این ویژگی ها، مقرون به صرفه بودن، تنوع و کیفیت محصول نیز بسیار حائز اهمیت است، چراکه طراحی بانک به یک شعبه خلاصه نمی شود و کاهش هزینه های ناشی از طراحی و تاسیس یک شعبه جدید، از موارد بسیار قابل توجه است.

راهنمای خرید میز پذیرش بانک | کانتر پذیرش بانک

هنگام خرید کانتر پذیرش بانک باید توجه نمود که حداقل عرض کانتر بانکی استاندارد که فرد بانکدار در آن به راحتی وسایل و تجهیزات لازم را قرار دهد، 70 سانتی متر است. طول هر باجه بانکی یا میز پذیرش بانک ، از 120 سانتی متر در شعبات کوچک آغاز می گردد و به 160 سانتی متر در شعبات بزرگتر می رسد.
ارتفاع کانتر بانک نیز از 75 سانتی متر آغاز می گردد و متناسب با طراحی شخص به 120 سانتی متر نیز می رسد. معمولاً جهت وجود امنیت بالاتر، در مقابل همه ی کانترهای بانک یک صفحه شیشه ای قرار دارد که یک سوراخ CNC شده در آن تعبیه شده است.

میز پذیرش مغازه | کانتر فروش مغازه چیست؟

هنگام ورود به یک مغازه ، شاید یکی از مهم ترین بخش ها همین کانتر فروشنده یا صندوق باشد. استاندارد ابعاد میز صندوق مغازه به مساحت فروشگاه و نوع سبک طراحی وابسته است. به طور کلی می توان اینطور بیان نمود که استاندارد یک کانتر ایستاده با ابعاد صندلی بار برابر است با عمق حداقل 60 سانتی متری اگر مغازه دار با بارکدخوان و مانیتور فعالیت می کند.
اگر فقط نیازمند قراردهی دفاتر و دستگاه کارتخوان هستیم می توان یک باکس به طول 60 و نمای کانتر وار را تصور نمود که عمق آن حداقل 50 سانتی متر است.

راهنمای خرید میز پذیرش مغازه | کانتر فروش مغازه

هنگام خرید میز کانتر مغازه ابتدا باید به مساحت و نوع صنف فروشنده، توجه ویژه نمود. اگر هدف خرید میز پذیرش است که حداقل ابعاد استاندارد همان طول 100 در ارتفاع 75 الی 110 و عرض 60 سانتی متری می باشد.
نمونه های دیگری نیز وجود دارند مانند؛ کانتر لبه دار ، میز کانتر سمپلینگ ، کانتر صندوق ، میز فروشنده ایستاده و … که همگی دارای استانداردهای ویژه ای می باشند. اگر به دنبال یک کانتر فروش مغازه برای یک شعبه شلوغ از نمایندگی های یک برند مطرح هستید، پیشنهاد ما بازدید حضوری از محیط و طراحی یک کانتر مخصوص است. جهت مشاوره حضوری با طراحان داخلی مجموعه سولان دیزاین با ما در تماس باشید:

09124573398 مشاوره و راهنمایی خرید

میز پذیرش آزمایشگاه | کانتر آزمایشگاه چیست؟

میز پذیرش آزمایشگاه یعنی جایگاه ویژه شخص پذیرش که در آن به نوبت دهی و اتباط با ارباب رجوع می پردازند. اگر بخواهیم کانتر آزمایشگاه را یک نمونه از مدل های ویژه کانترهای اداری بنامیم، می توان اینطور تعریف کرد که میز پذیرش در آزمایشگاه به معنای محل دریافت نسخه، مشاوره و ارائه نتایج آزمایشات می باشد.

راهنمای خرید میز پذیرش آزمایشگاه | کانتر آزمایشگاه

میز رسپشن یا کانتر آزمایشگاهی در مراکز پژوهشی و درمانی مورد استفاده قرار می گیرد به همین دلیل در طراحی آن ها باید از بهترین متریال ها استفاده شود. کانتر آزمایشگاه متناسب با ابعاد محیط طراحی و اجرا می شود اما بطور کلی می توان گفت که میز پذیرش آزمایشگاه می بایست دارای حداقل عرض 60 ، طول 120 به ازای هر نفر و ارتفاع 75 الی 120 سانتی متری باشد.

بخش های مهم کانتر آزمایشگاه کدامند؟

 • سطحی مسطح برای نوشتن توضیحات و قرارگیری سیستم کامپیوتری
 • محلی برای نشستن و جابه جایی صندلی در قسمت پشتی
 • لبه ای جت تحویل و یا ارائه نتایج آزمایش، مشاوره و ارتباط با ارباب رجوع

متریال لوکس جهت ساخت کانتر آزمایشگاه چیست؟

رزین فنولیک، این متریال دارای ویژگی‌هایی نظیر؛ وزن کم، دوام بالا، مقاوم در برابر تغییرات شیمیایی، مقاوم در برابر روغن و رطوبت و رشد بسیاری از قارچ‌ ها و باکتری‌ ها، مقاوم در برابر ضربه، سایش و ترک خوردگی و دارای ماندگاری بالاست. رزین اپوکسی نیز یکی دیگر از متریال های پرکاربرد و گران قیمت در طراحی کانتر آزمایشگاهی است.

ویژگی‌های رزین اپوکسی جهت ساخت میز پذیرش آزمایشگاه

مورد استفاده در صفحه روی سینک آزمایشگاهی؛

 • مقاوم در برابر رطوبت و آب
 • مقاوم در برابر تغییر رنگ
 • ماندگاری بالا در برابر سوختگی و ترک خوردی
 • دوام بالا و مقاوم در برابر ضربه

میز پذیرش رستوران | کانتر پذیرش رستوران چیست؟

میز کانتر به محوطه جلو آشپزخانه که در تعامل با مشتریان رستوران است گفته می شود. میز پذیرش رستوران متناسب با نوع کاربری رستوران و مساحت موجود در فضا، در انواع فرم ها و متریال ها قابل تولید است.

راهنمای خرید میز پذیرش در رستوران | کانتر پذیرش رستوران

هنگام خرید میز رسپشن در فست فود یا رستوران باید به چن استاندارد ابعادی توجه ویزه نمود. ابتدا باید اعلام کرد که حداقل طول کانتر به تعداد کاربرهای آن قسمت و مساحت رستوران وابسته است و برای عرض میز پذیرش رستوران، فاصله حداقل 60 سانتی متری مناسب است.
ویژگی هایی که یک میز پذیرش رستوران باید داشته باشد:

 • ارگونومیک بودن و تامین راحتی کاربر
 • طراحی زیبا و دعوت کننده
 • وجود میزان فضای مورد نیاز
 • دارای ضمانت نامه و گارانتی
 • تنوع طرح ها و رنگ ها
 • تنوع ابعاد و مدل
 • تحویل در کوتاه ترین زمان ممکن
 • استفاده از بهترین و به روز ترین مواد روز دنیا